Kui spetsialistist saab keskastmejuht, võtab ta vastutuse iga alluva ja ühtlasi kogu meeskonna heade töötulemuste saavutamise eest. Selle vastutuse täitmine pole aga kerge, sest alluvad on enamasti väga erinevad: osa on altid koostöös üksteist toetama ühiste eesmärkide saavutamisel, osa suhtub koostöösse nii ja naa, kuid osa eelistab selgelt teistega konkureerida, et ise rohkem silma paista ja individuaalselt paremaid tulemusi saavutada.
Väga hea meeskonnatöö eeldusteks on mõlemad, nii konkurents kui koostöö, kuna konkurents tõstab individuaalset saavutust ja koostöö, luues sünergiat, tõstab kogu meeskonna saavutust. Nii taandub juhi põhiküsimus sellele, kuidas suurendada mõlemat – nii konkurentsi kui koostööd meeskonnas.
Koolituse tulemusel oskab keskastmejuht:
- väärtustada igat oma töötajat
- innustada konkurentsi töötajate vahel
- suunata konkurentsi ühise eesmärgi teenistusse
- kohandada oma juhtimisstiili konkurentsi ja koostöö juhtimisel
Koolituse aluseks on kaasaegsed teadustulemused, juhised on kompetentsipõhised ja juhid rakendavad neid konkurentsi ja koostöö simulatsioonides.
Mait Raava on Pro Konsultatsioonide juhtimiskonsultant, psühholoogia teadusmagister (M. Sc.). Olnud Tartu Ülikooli, Tallinna Ülikooli ja EBS-i lektor ja teadur. Tegutseb alates 1994. aastast strateegilise juhtimise nõustajana ja koolitajana. Spetsialiseerunud edukate strateegiate planeerimisele ja elluviimisele. Täiendanud end Oxfordi ülikoolis stsenaariumite modelleerimise ja strateegilise planeerimise alal, Massachusettsi Tehnoloogiainstituudis organisatsiooni ja innovatsiooni juhtimise alal, Microsoftis kliendisuhete arendamise alal, Hay Grupis kompetentside juhtimise alal ja Tallinna Ülikooli doktorantuuris (alates 2002) innovatsiooni juhtimise kompetentside alal.