Kuidas rakendada e-lahendusi tervishoiuteenuse osutamisel?

Üldinfo

Toimumise kuupäev: 18.03.2021 - 18.03.2021 Registreerimise lõpp: 21.02.2021 Kestvus: 4 AT Asukoht: Radisson Blu Hotel Olümpia (Liivalaia 33, Tallinn) Hind: 199 € + km
Meie sooduspakkumistega liitujatele kehtib soodushind kuni 21. märtsini Soodushind: 149 € + km
LIITU SOODUSPAKKUMISTEGA -30%

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.

Kuidas rakendada e-lahendusi tervishoiuteenuse osutamisel?

E-tervise ja tervise digitaalsete teenuste eesmärk on tõsta tervisekorraldusprotsesside efektiivsust, aidata kaasa ravi järjepidevuse, teenuse õigeaegsuse ning patsientide rahulolu edendamisele. Erinevad e-teenused võimaldavad pakkuda kvaliteetsemat tervishoiuteenust ning annavad raviprotsessist ja terviseandmetest hea ülevaate, mis omakorda aitab kokku hoida nii meditsiinitöötajate kui ka patsientide aega.

Millised on tervishoius olemasolevad e-lahendused ja kuidas neid kasutada? Milliseid e-tervise õiguseid ja piiranguid peab tervishoiuteenuse osutamisel silmas pidama?

Koolituse eesmärk on anda terviklik ülevaade, kuidas toimib e-tervis süsteemsena Eestis ning mis on iga tervishoius osaleva osapoole õigused, võimalused ja kohustused erinevate lahenduste kasutamisel. Lisaks käsitletakse teemade juures läbivalt meditsiiniõiguse nüansse.

Koolitusel osalenu oskab integreerida enda töösse erinevaid (e-)tervise lahendusi, mõistab erinevate e-lahenduste olemust ja nõudeid ning teab mis on tema õigused ja kohustused patsiendile teenuse osutamisel sh patsiendi andmete pärimisel ning edastamisel.

Praktilisi teadmisi jagab Eesti Ravimite Ehtsuse Kontrolli protsessi- ja kvaliteedijuht Mari Asser, kes on ühtlasi töötanud tervishoiuandmete kogumise ülesehitamisega tervise infosüsteemi vaatest ning osalenud mitmete digitaalse tervishoiu ja registrite seaduste välja töötamisel.

Koolitus toimub saalis, kuid soovi korral on võimalik osaleda ka veebis otseülekande vahendusel ning küsida reaalajas esinejatelt küsimusi. Hind on mõlemal juhul sama.

Programm

Registreerimine ja hommikukohv koos suupistetega


09:30 - 10:00

Tervishoius olemasolevate e-lahenduste kasutamine teenuse osutamisel ja tervishoiuteenuse osutamisel e-tervise õigused ja piirangud


10:00 - 11:30

  • Mari Asser

    Mari Asser

    Eesti Ravimite Ehtsuse Kontrolli SA, protsessi- ja kvaliteedijuht

  • E-tervise sisuline ja tehniline ülesehitus Eestis. Miks on Eesti otsustanud keskse lahenduse kasuks ning kuidas see praktikas toimib?
  • Ülevaade meditsiiniõiguse olulisematest lähtekohtadest e-tervise vaatest. Mida peab teadma nii arst kui ka patsient enne e-tervisesse sukeldumist?
  • Kuidas toimib e-tervis keskse lahendusena ning kuidas erinevate teenuse osutajate infosüsteemides? Kuidas toimib reaalne andmevahetus kui kasutajad ei ole ühes infosüsteemis ning miks mõni teenus on ikka veel kohmakas?
  • Mis andmeid ja kuidas vahetavad erinevad osapooled e-lahenduse raames? Ülevaade erinevatest digitaalsetest dokumentidest, mida tervishoius koostatakse. Miks näevad paberkandjal dokumendid kohati sarnased, kuid teisalt väga erinevad välja võrreldes digitaalsete dokumentidega?

Toekas kohvipaus maitsvate suupistetega


11:30 - 12:00

Koolitus jätkub


12:00 - 13:30

Mari Asser, Eesti Ravimite Ehtsuse Kontrolli SA, protsessi- ja kvaliteedijuht

  • Digitaalsed lahendused tervishoius - millised erinevad teenused on arendatud ning kas ja kuidas neid kasutatakse?
  • Tervishoiuteenuse osutamise leping - kes ja millal peab/saab selle sõlmida? Kes on lepingu osapooled ja kuidas toimib see e-lahendusi kasutades?
  • Teavitatud nõusolek ja teenuse osutamise kohustus - millal ja millest tuleb patsienti informeerida? Kas ravimisest saab keelduda ja seda ka juhul kui patsient ei ole füüsiliselt kohal.
  • Vastutus tervishoiuteenuse osutamisel - kes vastutab ravivea eest? Milline on karistus?

Õppekorralduse alused

Sündmuse tüüp:

Saalikoolitus

Lektorite arv:

1

Sihtrühm:

Meditsiinivaldkonna töötajad, sh arstid, perearstid, õed ning polikliinikute ja teiste terviseasutuste töötajad.

Õppemeetodid:

Õppe kestvus 4 AT. Interaktiivne loeng ning auditooriumi kaasatus. Koolituse läbinu saab tunnistuse, kui osaleja on õppekava läbinud täies mahus. Palun tutvuda ka kvaliteedi tagamise alustega.

Loobumistingimused:

Tellimusest taganemine on võimalik kui sündmuseni on jäänud rohkem kui 30 päeva (100% Tasu tagastatakse Kliendile). Osaline taganemine on võimalik 29 - 15 kalendripäeva enne Sündmuse toimumist (50% Tasu tagastatakse Kliendile). Tasu ei tagastata Kliendile ning arve kuulub tasumisele, kui sündmuseni on jäänud vähem kui 15 päeva. Tellimusest taganemiseks esitab Klient EKKKle e-kirja teel taotluse (info@eestikonverentsikeskus.ee), kuhu märgib Sündmuse nime ja kuupäeva ning osaleja nime, millest soovib taganeda.

Projektijuht:

Kätlin Susi

Toitlustus:

Jah

* Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus jätab endale õiguse teha kavas muudatusi.