Üldinfo

Koolitus toimus:
24.03.2021
Kestvus:
2,7AT
Hind: Liitu sooduspakkumistega
149 € + km
Meie sooduspakkumistega liitujatele kehtib soodushind 99€ + km

Salvestatud koolituse video ostu korral on võimalik seda järele vaadata 14 päeva alates lingi saamise hetkest. Link saadetakse peale arve tasumist.

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.

Koolitus: Mida on tööandjal õppida koroonakriisi aegse töövaidluskomisjoni praktika põhjal?

Töövaidlused käivad paratamatult töösuhtega kaasas. Kas erimeelsused lahendatakse rahumeelselt, läbirääkimiste teel või lahendab asja töövaidluskomisjon/kohus, sõltub paljuski sellest, kui asjatundlikult on koostatud leping. Samuti sellest, kui hästi teavad pooled oma õigusi ja kohustusi, aga samuti mõlema poole mõistlikkusest – seda eriti olukorras, kus “terve mõistus” tõrgub uskumast, et koroona panebki kogu majanduse seisma. Ja et selle vältimiseks ning ellujäämiseks  on muudatused töösuhtes hädavajalikud.

Koolituse eesmärk on selgitada, kas möödunud kevade eriolukorra perioodil ning praeguse koroonakriisi tingimustes on tööandjad toiminud seaduspäraselt ning millised vaidlused on jõudnud töövaidluskomisjoni/kohtusse. Mida on neist õppida?

Lisaks selgitatakse Riigikogu poolt vastu võetud ja 4. detsembrist 2020 kehtivaid töövaidluse lahendamise seaduse muudatusi.

Programm

Mida on tööandjal õppida koroonakriisi aegse töövaidluskomisjoni praktika põhjal?

  • Muudatused töövaidluse lahendamise seaduses
  • Natuke TVK-de statistikat
  • Lepingu täitmisest tulenevad nõuded - tööga kindlustamine, töötasu/tööaja vähendamine. Mis läks valesti?
  • Lepingu ülesütlemine:
    - töötaja algatus, TLS § 37 lg.5 või § 91 lg.2?
    - tööandja algatus - koondamine või TLS § 86, 88?
  • Mida pidada silmas töövaidluste ärahoidmiseks?

Õppekorralduse alused

Sündmuse tüüp:
Salvestatud
Lektorite arv:
1
Sihtrühm:
Ettevõtete juhid, personalijuhid, ettevõtjad, raamatupidajad, juristid ning kõik teised teemast huvitatud.
Õppemeetodid:

Õppe kestvus 2,7 AT. Interaktiivne loeng ning auditooriumi kaasatus. Koolituse läbinu saab tunnistuse, kui osaleja on õppekava läbinud täies mahus. Palun tutvuda ka kvaliteedi tagamise alustega

Loobumistingimused:

Tellimusest taganemine on võimalik kui sündmuseni on jäänud rohkem kui 30 päeva (100% Tasu tagastatakse Kliendile). Osaline taganemine on võimalik 29 - 15 kalendripäeva enne Sündmuse toimumist (50% Tasu tagastatakse Kliendile). Tasu ei tagastata Kliendile ning arve kuulub tasumisele, kui sündmuseni on jäänud vähem kui 15 päeva. Tellimusest taganemiseks esitab Klient EKKKle e-kirja teel taotluse (info@eestikonverentsikeskus.ee), kuhu märgib Sündmuse nime ja kuupäeva ning osaleja nime, millest soovib taganeda.

Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.

Projektijuht:
Veronika Nuutmann, sündmuste peaprodutsent
* Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus jätab endale õiguse teha kavas muudatusi.