Üldinfo

Koolitus toimus:
11.02.2021
Kestvus:
2,5 AT
Hind: Liitu sooduspakkumistega
149 € + km
Meie sooduspakkumistega liitujatele kehtib soodushind 99€ + km

Salvestatud koolituse video ostu korral on võimalik seda järele vaadata 14 päeva alates lingi saamise hetkest. Link saadetakse peale arve tasumist.

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.

Psühhosotsiaalsed ohutegurid kaugtöö kontekstis ning nendega toimetulek

Hiljuti väitis Maailma Terviseorganisatsioon (WHO), et kodune sotsiaalne distantseeritus ja isoleeritus on kogu maailmas kujunemas vaimse tervise ja psühholoogilise heaolu oluliseks probleemiks.

Paljude töötajate jaoks on kodukontori sündroom midagi uut, millega neil on raske kohaneda, kuna see nõuab tohutuid pingutusi toimiva rutiini ja töögraafiku loomiseks. Mitme tööülesande samaaegne täitmine (rööprähklemine), paljude asjadega kursis olemise vajadus, frustratsioon järjest uute piirangute/takistuste tekkimisest, pereliikmete poolt tekitatud töö katkestused, sotsiaalse suhtluse piiratus on mõned kodukontori sündroomi põhjustest.

Koolituse läbinu teab, mida tähendab kodukontori sündroom, kuidas uue olukorraga toime tulla ning vältida kodukontori sündroomiga kaasuvaid vaimse tervise probleeme.

Programm

10:00 - 12:00

Kodukontori sündroom. Psühhosotsiaalsed ohutegurid kaugtöö kontekstis ning nendega toimetulek.

  • Kodukontori sündroom: tunnused, vältimine ja toimetulek
  • Psühhosotsiaalsed ohutegurid kaugtöö kontekstis. Rahvusvahelise Tööorganisatsiooni (ILO) soovitused toimetulekuks.
  • Kuidas aru saada vaimse tervise ohtudest kaugtööl ja/või kodukontoris töötades?
  • Mida töötaja saab ise teha? Kuidas juht saab töötajaid toetada psühhosotsiaalsete ohtude mõju vähendamiseks või vältimiseks?
  • Mitmikstress: uuringu tulemused Eestis 2020, murede „nõiaring“, toimetulek
  • Psühholoogiline heaolu kui seisund, kus inimene tunneb end õnnelikuna, tervena, vaimselt ja füüsiliselt heas vormis ning tunneb rõõmu saavutustundest, elu ja töö tasakaalust, enesehinnangust ja suhetest teistega - ka siis, kui töötab kodus. Kuidas seda saavutada?
  • Edu ABC: meeskond, suhtlemine , läbirääkimised, „ei“ ütlemine, konfliktide lahendamine, ühised prioriteedid, võimuvõitluse vältimine, töövahendid, töökoht, tööaeg, üksioleku aeg ja vaba aeg, reeglites kokkuleppimine, iga päeva jaoks eraldi koostegutsemise kava, motiveerige, premeerige.

Õppekorralduse alused

Sündmuse tüüp:
Salvestatud
Lektorite arv:
1
Sihtrühm:
Personalijuhid, -spetsialistid, teised keskastmejuhid ning väikettevõtete juhid ja kõik teised teemast huvitatud.
Õppemeetodid:

Õppe kestvus 2 AT. Palun tutvuda ka kvaliteedi tagamise alustega.

Loobumistingimused:

Kui Te ei jää teenusega rahule, siis palume tellimusest taganemiseks 14 päeva jooksul pärast ostu sooritamist esitada EKKK-le e-kirja teel (info@eestikonverentsikeskus.ee) põhjendusega taotlus, kuhu märgite lisaks Sündmuse nime ja kuupäeva ning osaleja nime, millest soovite taganeda.

Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.

Projektijuht:
Ragne Talv
* Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus jätab endale õiguse teha kavas muudatusi.