Üldinfo

Koolitus toimus:
21.05.2020
Kestvus:
2,7 AT
Hind: Liitu sooduspakkumistega
79 € + km
Meie sooduspakkumistega liitujatele kehtib soodushind 49€ + km

Salvestatud koolituse video ostu korral on võimalik seda järele vaadata seitse päeva alates lingi saamise hetkest. Link saadetakse peale arve tasumist.

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.

Töötasu maksmisest kriisi ajal – kuidas edasi?

Uus olukord on tekitanud palju küsimusi tööandjatele, kuidas õigesti arvestada töötasu. Kuidas on toiminud riikliku töötasu meetme rakendamine ja mis saab siis kui riigi poolt antud abi on otsas. Kas ja kuidas peab kajastama raamatupidamises riigi poolt makstud palgatoetust ning mil moel see mõjutab tulevikus puhkuse tasu, koondamise tasu ja keskmise töötasu arvestamist?

Millised on seadusest tulenevad nõuded töötasu vähendamise vormistamiseks ning kuidas vältida enam levinud vigu. Kui pikaks perioodiks võib töötasu vähendada ning millised on mõistlikud kokkulepped.

Summeeritud tööaja, ületunnitöö, öötöö ja riigipühal tehtava töö hüvitamisega seotud nüanssidest ja paljust muust olulisest räägib Katrin Sarap, NJORD Advokaadibüroo vandeadvokaat, partner.

Programm

Töötasu maksmisest kriisi ajal – kuidas edasi?

 • Katrin Sarap

  Katrin Sarap

  NJORD Advokaadibüroo, vandeadvokaat, partner

 • Töötasu maksmine olukorras, kus eriolukorrast tingitud majanduslik kriis mõjutab otseselt ettevõtte tegevust ja jätkusuutlikust
 • Töötasu maksmine olukorras, kus eriolukord ettevõtte majandustegevust hetkel, järgmisel kuul või järgmises kvartalis ettevõtte tegevust ei mõjuta. Kas ja millal saab või võib varjuda sama „eriolukorra varju“ alla
 • Millised on seadusest tulenevad nõuded töötasu vähendamise vormistamiseks?
 • Kui pikaks perioodiks võib töötasu vähendada? Millised on mõistlikud kokkulepped?
 • Kuidas on toiminud riikliku töötasu meetme rakendamine? Mis saab siis kui riigi poolt antud abi on otsas?
 • Kuidas arvutada töötasu summeeritud tööaja korral – võttes aluseks kuutöötasu, tunnitasu ja muutuvtasu?
 • Ületunnitöö, öötöö ja riigipühal tehtava töö hüvitamine, nii rahaliselt kui täiendava vaba aja andmisega
 • Kuidas/kas peab raamatupidamises kajastama riigipoolt makstud palgatoetust?
 • Kuidas arvestatakse tulevikus puhkuse tasu, koondamise tasu, keskmist töötasu kui vahepeal on töötaja saanud riigilt palgatoetust?
 • Kas keskmist tasu arvestatakse enne § 35 kasutamist ehk alandatud töötasuga kuud ei lähe keskmise tasu arvestuse sisse?

Õppekorralduse alused

Sündmuse tüüp:
Salvestatud
Lektorite arv:
1
Sihtrühm:
Ettevõtjad, ettevõtete juhid, raamatupidajad, personalijuhid ja -spetsialistid, juristid ja kõik teised teemast huvitatud
Õppemeetodid:

Õppe kestvus 2,7 AT. Interaktiivne loeng. Palun tutvuda ka kvaliteedi tagamise alustega.

Loobumistingimused:

Kui Te ei jää teenusega rahule, siis palume tellimusest taganemiseks 14 päeva jooksul pärast ostu sooritamist esitada EKKK-le e-kirja teel (info@eestikonverentsikeskus.ee) põhjendusega taotlus, kuhu märgite lisaks Sündmuse nime ja kuupäeva ning osaleja nime, millest soovite taganeda.

Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.

Projektijuht:
Veronika Nuutmann, sündmuste peaprodutsent