Töötasu maksmisest kriisi ajal – kuidas edasi?

Üldinfo

Toimumise kuupäev: 21.05.2020 - 21.05.2020 Registreerimise lõpp: 20.05.2020 Kestvus: Asukoht: Online-koolitus Hind: 79 € + km
LIITU SOODUSPAKKUMISTEGA -30%

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.

Töötasu maksmisest kriisi ajal – kuidas edasi?

Uus olukord on tekitanud palju küsimusi tööandjatele, kuidas õigesti arvestada töötasu. Kuidas on toiminud riikliku töötasu meetme rakendamine ja mis saab siis kui riigi poolt antud abi on otsas. Kas ja kuidas peab kajastama raamatupidamises riigi poolt makstud palgatoetust ning mil moel see mõjutab tulevikus puhkuse tasu, koondamise tasu ja keskmise töötasu arvestamist?

Millised on seadusest tulenevad nõuded töötasu vähendamise vormistamiseks ning kuidas vältida enam levinud vigu. Kui pikaks perioodiks võib töötasu vähendada ning millised on mõistlikud kokkulepped.

Summeeritud tööaja, ületunnitöö, öötöö ja riigipühal tehtava töö hüvitamisega seotud nüanssidest ja paljust muust olulisest räägib Katrin Sarap, NJORD Advokaadibüroo vandeadvokaat, partner.

Tehniline info:

Tulenevalt EV valitsuse poolt kehtestatud eriolukorrale toimuvad Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskuse poolt korraldatavad koolitused kuni 11. juunini 2020. a online-koolitustena.

Kuidas online-koolitus toimub?

  • Mõni päev enne koolituse toimumist saadame registreerunutele lingi, mille kaudu saab toimumispäeval siseneda online-koolituse keskkonda. Vajalik arvuti ja hea interneti olemasolu.
  • Koolituse ajal saab lisaks kuulamisele esitada koolitajale chat aknasse küsimusi. Koolitaja vastab suuliselt.
  • Lisaks saadame peale online-koolitust järelvaatamise lingi, mis on aktiivne seitse päeva.
Advertisement banner

Programm

Veebikeskkonda kogunemine


09:55 - 10:00

Töötasu maksmisest kriisi ajal – kuidas edasi?


10:00 - 12:00

  • Katrin Sarap

    Katrin Sarap

    NJORD Advokaadibüroo, vandeadvokaat, partner

  • Töötasu maksmine olukorras, kus eriolukorrast tingitud majanduslik kriis mõjutab otseselt ettevõtte tegevust ja jätkusuutlikust
  • Töötasu maksmine olukorras, kus eriolukord ettevõtte majandustegevust hetkel, järgmisel kuul või järgmises kvartalis ettevõtte tegevust ei mõjuta. Kas ja millal saab või võib varjuda sama „eriolukorra varju“ alla
  • Millised on seadusest tulenevad nõuded töötasu vähendamise vormistamiseks?
  • Kui pikaks perioodiks võib töötasu vähendada? Millised on mõistlikud kokkulepped?
  • Kuidas on toiminud riikliku töötasu meetme rakendamine? Mis saab siis kui riigi poolt antud abi on otsas?
  • Kuidas arvutada töötasu summeeritud tööaja korral – võttes aluseks kuutöötasu, tunnitasu ja muutuvtasu?
  • Ületunnitöö, öötöö ja riigipühal tehtava töö hüvitamine, nii rahaliselt kui täiendava vaba aja andmisega
  • Kuidas/kas peab raamatupidamises kajastama riigipoolt makstud palgatoetust?
  • Kuidas arvestatakse tulevikus puhkuse tasu, koondamise tasu, keskmist töötasu kui vahepeal on töötaja saanud riigilt palgatoetust?
  • Kas keskmist tasu arvestatakse enne § 35 kasutamist ehk alandatud töötasuga kuud ei lähe keskmise tasu arvestuse sisse?

Õppekorralduse alused

Sündmuse tüüp:

Webinar

Lektorite arv:

1

Sihtrühm:

Ettevõtjad, ettevõtete juhid, raamatupidajad, personalijuhid ja -spetsialistid, juristid ja kõik teised teemast huvitatud

Õppemeetodid:

Õppe kestvus 2,7 AT. Interaktiivne loeng. Palun tutvuda ka kvaliteedi tagamise alustega.

Loobumistingimused:

Tellimusest taganemine on võimalik kui sündmuseni on jäänud rohkem kui 30 päeva (100% Tasu tagastatakse Kliendile). Osaline taganemine on võimalik 29 - 15 kalendripäeva enne Sündmuse toimumist (50% Tasu tagastatakse Kliendile). Tasu ei tagastata Kliendile ning arve kuulub tasumisele, kui sündmuseni on jäänud vähem kui 15 päeva.Tellimusest taganemiseks esitab Klient EKKKle e-kirja teel taotluse (info@eestikonverentsikeskus.ee), kuhu märgib Sündmuse nime ja kuupäeva ning osaleja nime, millest soovib taganeda.

Osavõtutasu ei tagastata vääramatu jõu korral, kui Sündmuse korraldamine ei ole vääramatu jõu tõttu võimalik. Vääramatu jõud ehk force majeure on ettearvamatu asjaolu, mis ei sõltu kokkulepet sõlmivate poolte tahtest, mida ei saanud pooled mõjutada ega ära hoida ja mis ei võimalda täita kokkuleppejärgseid kohustusi.

Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.

 

Projektijuht:

Veronika Nuutmann, sündmuste peaprodutsent

Toitlustus:

Ei

* Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus jätab endale õiguse teha kavas muudatusi.