Üldinfo

Koolitus toimus:
08.10.2020
Kestvus:
4 AT
Hind: Liitu sooduspakkumistega
179 € + km
Meie sooduspakkumistega liitujatele kehtib soodushind 139€ + km

Salvestatud koolituse video ostu korral on võimalik seda järele vaadata seitse päeva alates lingi saamise hetkest. Link saadetakse peale arve tasumist.

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.

Koolituse eesmärk on anda ülevaade, kuidas arvestada Soomes töötavate töötajate palkasid, kuidas toimub maksuarvestus, kuhu riiki tuleb makse maksta, kuidas arvestada puhkusetasu, haigusrahasid, millised on peamised komistuskohad jpm.

Soome töölepingu seaduse kohaselt tuleb palk maksta töötasu arvestamise perioodi viimasel päeval. Kui ajapalk põhineb perioodil, mis on lühem kui nädal, tuleb töötasu maksta vähemalt kaks korda kuus ja muul juhul üks kord kuus. Palka arvestatakse kollektiivlepingute alusel. Kollektiivlepinguid on kokku ca 160 ja need katavad hinnanguliselt 90% ametialadest. Koolitusel käsitletakse Soome palga- ja palgamaksude arvestuse aluseid, tutvustatakse kollektiivlepinguid, tööaja-, puhkusetasu – ja haigusrahade arvestust ning palgamaksude deklareerimist.

Praktilisi teadmisi jagab CH Konsultatsioonid OÜ juhataja Christer Haimi.

Programm

Soome palgaarvestus. Soome palgamaksude arvestus.

  • Tööandjaregister
  • Tööleping
  • Kollektiivleping
  • Palgaarvestus
  • Päevarahad
  • Töötasu arestimine
  • Maksukaart
  • Sotsiaalkindlustused
  • Tulorekister
  • Palgamaksude deklareerimine

Lisainformatsioon

Sündmuse tüüp:
Salvestatud
Lektorite arv:
1
Sihtrühm:
Raamatupidajad, finantsjuhid, ettevõtete juhid, ettevõtjad, personalitöötajad ning kõik teised teemast huvitatud isikud.
Õppemeetodid:

Õppe kestvus 4 AT. Interaktiivne loeng, auditooriumi kaasatus ja praktilised harjutused. Koolituse läbinu saab tunnistuse, kui osaleja on õppekava läbinud täies mahus. Õpiväljundite saavutamist hinnatakse koolituse individuaalsete harjutuste lahendamise käigus. Palun tutvuda ka kvaliteedi tagamise alustega.

Loobumistingimused:

Kui Te ei jää teenusega rahule, siis palume tellimusest taganemiseks 14 päeva jooksul pärast ostu sooritamist esitada EKKK-le e-kirja teel (info@eestikonverentsikeskus.ee) põhjendusega taotlus, kuhu märgite lisaks Sündmuse nime ja kuupäeva ning osaleja nime, millest soovite taganeda.

Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.

Projektijuht:
Mari Teppo, sündmuste produtsent