Üldinfo

Koolitus toimus:
26.08.2020
Kestvus:
4 AT
Hind: Liitu sooduspakkumistega
179 € + km
Meie sooduspakkumistega liitujatele kehtib soodushind 139€ + km

Salvestatud koolituse video ostu korral on võimalik seda järele vaadata seitse päeva alates lingi saamise hetkest. Link saadetakse peale arve tasumist.

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.

Korrektne eesti keel e-kirja näitel

Korrektne eesti keel on ettevõtte oluline mainekujundaja ning igapäevatöö elementaarne osa. Nii saadetavate sõnumite sisu kui ka keelekasutus on ettevõtte visiitkaardiks, mistõttu on selge ja ladus infoedastus väga tähtis.

Praktilisel koolitusel käsitletakse teemasid eri tegevuste kaudu, et osalejad saaksid koolitusel omandatu kohe kasutusele võtta.

Kuidas vormistada korrektset e-kirja, sh automaatvastust? Miks ei sobi öelda kirja lõpus suured tänud? Millal kasutada sõnu teie/sina ja Teie/Sina? Miks nimede käänamine on oodatust keerulisem ja kuidas kasutada korrektselt lühendeid? Nendele ja paljudele teistele küsimustele juhib tähelepanu Riina Reinsalu, Tartu Ülikooli tekstiõpetuse lektor, kutseline keeletoimetaja.

Koolituse läbinu teab millised on õigekeele ja kirjavahetuse head tavad ning oskab kasutada korrektset kirjakeelt.

Praktilisele koolitusele on oodatud eri ametikohtadel töötavad inimesed, kes väärtustavad korrektset kirjakeelt. Koolitusele palume tulla ka neil, kelle emakeel ei ole eesti keel, kuid kes kasutavad seda töökeelena.

Kuigi koolitusel keskendutakse elektroonilisele kirjavahetusele, saab omandatavaid teadmisi ja oskusi rakendada ka muude ametitekstide loomisel.

Programm

Korrektne eesti keel e-kirja näitel

  • Riina Reinsalu

    Riina Reinsalu

    Tartu Ülikooli tekstiõpetuse lektor, kutseline keeletoimetaja

  • Millised on elektroonilise kirjavahetuse head tavad?
  • Kuidas vormistada e-kirja põhielemente?
  • Milline on hea vastuskiri?
  • Kuidas anda keerulist sisu selgelt edasi?
  • Millised on e-kirjade peamised keelevead?

Lisainformatsioon

Sündmuse tüüp:
Salvestatud
Lektorite arv:
1
Sihtrühm:
Erinevatel positsioonidel töötavad inimesed, kes väärtustavad korrektset kirjakeelt. Oodatud on ka need töötajad, kelle emakeel ei ole eesti keel, kuid töökeel eesti keel.
Õppemeetodid:

Õppe kestvus 4 AT. Interaktiivne loeng ning auditooriumi kaasatus. Koolituse läbinu saab tunnistuse, kui osaleja on täitnud kõiki õppekava läbimise nõudeid täies mahus. Palun tutvuda ka kvaliteedi tagamise alustega.

Loobumistingimused:

Kui Te ei jää teenusega rahule, siis palume tellimusest taganemiseks 14 päeva jooksul pärast ostu sooritamist esitada EKKK-le e-kirja teel (info@eestikonverentsikeskus.ee) põhjendusega taotlus, kuhu märgite lisaks Sündmuse nime ja kuupäeva ning osaleja nime, millest soovite taganeda.

Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.

Projektijuht:
Ragne Talv